Бугар си ја запалил жената, а после и себе!

8 ноември, 20110
16179

Софија – еден бугарски државјанин го полеал со бензин автомобилот во кој се наоѓала неговата сопруга, а потоа го запалил.

Мажот потоа се запалил и себе и подлегнал на повредите во болница, додека лекарите се уште се борат за животот на жената која била примена со 90% изгореници по телото. Инцидентот се случил во село во североисточниот дел од земјата.

Бугарската полиција соопштила дека мажот и жената биле пред развод. Жената одамна барала да му се забрани на нејзниот сопруг да и се доближува. Бугарот стар 50 години, го скршил стаклото од автомобилот, го полеал со бензин, а потоа го запалил.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş