Цеца од новата песна заработи 775.000 евра?

1 јуни, 20110
ceca

Новата песна на Цеца “Штета за мене” во еден ден е симната 774.344 пати. Што би значело дека Цеца за неполни четири часа заработила 775.000 евра или првата рата за казната која ја издржува.

Во првиот час имало 125.000 посетители на сајтот, односно 35 логирања во секунда. Тоа предизвикало преоптеретување на сајтот и оневозможување на слободен пристап на сите нејзини фанови. Веднаш била ангажирани додатни сервери и сега сајтот одлично функционира. Цеца во последниве неколку дена добива подршка на различни начини. Само во последниве два дена таа добила 1.000 писма, цвеќиња и плишани мечиња како знак на подршка.

http://www.youtube.com/watch?v=8ffTPRVXZyc&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma