Иконата кој никој нема да ја заборави

1 јуни, 20110
MM

Денес се обележува 85 годишнината од раѓањето на неприкосневениот филмски секс симбол на 20 век, Мерлин Монро, родена под името Норма Џејн Мортенсон Бејкер во Лос Анџелес, Калифорнија. Погледнете ја филмската икона низ годините, преку галеријата која ви ја прикажуваме.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma