Продолжение на Хари Потер?

1 јуни, 20110
harry-potter2

По долго исчекување на втор официјален трејлер на филмот ”Хари Потер“, конечно излезе на виделина во режија на Дејвид Јејтс, а сценарист Стив Кловс.Како ќе заврши последната пресметка на омилениот волшебник ќе дознаете во продолжение.

Иако, фановите едвај го дочекаа продолжението на Хари Потер, многу и се разочараа, бидејќи најпопуларниот светски волшебник зашекогаш ја завршува својата снага.

Во штотуку објавениот трејлер јасно е видливо дека спектакл нема да недостига – битката со Хогвортс, движење на Волдеморт над мртовците, змии, оган, сите вообичаени работи спакувани во речиси епска визија која гарантира филм за паметење.

Конфликтот меѓу силите на доброто и злото се во војна за крајна победа, а Хари Потер е спремен за најголема жртва која светот ќе ја доживее.

Светската премиера во која Даниел Редклиф,Рупепт Гринт и Ема Вотсон, повторно ги здружија силите на големите платна закажана е за 15 јули.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/