Цело наследство го потрошила на чоколадо

14 март, 20110
chocolate

Мери Титли од Денби, Северен Велс ги остварила своите соништа, благодарение на својата мајка, која и оставила 10.000 фунти во наследство. Во тестаментот мајка и и напишала “следи ги своите соништа“, а Мери токму тоа и го направила и поголем дел од парите ги потрошила на чоколади, со цел да ја задоволи својата страст. Таа патувала три месеци низ Европа и ги посетила сите земји кои се познати по производство на чоколади, Белгија, Шварцарија, Франција. Секој ден уживала во најдобрите чоколади, но кога се вратила дома таа имала 12 килограми повеќе. Откако се вратила од патувањата со својот сопруг отвориле сопствена продавница за чоколади.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi