Нов спот на Мајкл Џексон

14 март, 20110
Michael Jackson

Во недела на 13 март во 12 часот, на МТВ музичкиот  канал, беше емитуван премиерно спотот за синглот „Hollywood Tonight“ во изведба на кралот на поп музиката Мајкл Џексон. Овој сингл Мајкл Џексон го има напишано во 2007 година. Спотот ја прати една млада девојка која потекнува од мало место во Сад, koja се сели во Холивуд за да си ги оствари своите соништа. Видео записот ја претставува интимната приказна и битката  на талентирана танчерка. Главната улога во спотот ја добила Sofia Boutella, танчерка која до сега била вклучена во спотовите на Мадона и Ријана.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi