Чај за плодност

19 мај, 20110
valerijana

Неплодноста е се почест проблем на денешницата. Таа се јавува заради хормонален дисбаланс, не соодветна исхрана и стресен живот. Но, природата нуди лек кој помага при решавањето на овој проблем.

Станува збор за чајот валеријана. Според традиционалната медицина овој чај ги лекува проблемите со неполодност. Неговиот хемиски состав го стабилизира лачењето на хормонот кој е предуслов за стабилен менструален циклус, а тоа пак е предуслов за соодветна бременост.

Во еден литар ладна вода ставете една рака од овој чај и нека врие неколку минути. Оставете го нека се излади и пијте го чајот во текот на денот.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi