Чај за секоја крвна група

3 мај, 20110
tea0

Постојат лековити билки кои одговараат на различни крвни групи, и билки кои не би требало да ги користите во зависност од тоа која крвна група сте.
За оние од крвната група А би требало да пијат чај од шипка, алое и кантарион, а да избегнуваат чај од темјан и пченкарна свила бидејќи може да предизвикаат тегоби.
За оние од крвната група Б се препорачува да пијат чај од нане, глуварче, а да го избегнуваат чајот од липа.
За крвната група АБ одговара зелениот чај, чајот од ѓумбир, камилица, а да го избегнуваат чајот од алое.
За крвната група 0 одговара чајот од магдонос, нане, а треба да го избегнуваат чајот од алое и мајчина душичка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma