Чии се стапалава? На баба? :)

25 септември, 20110
sara2

По сè изгледа дека годините поминати на високи потпетици конечно си го зеле долгот од актерката Сара Џесика Паркер. Денес, нејзините стапала изгледаат страшно.

Сара Џесика Паркер неодамна се појави на една манифестација во Њујорк, носејќи свечен фустан во кој се покажа дека е згодна како и секогаш. Меѓутоа, она што го одвлече вниманието на сите од згодната фигура беа нејзините стапала. Кога некој би ги видел само стапалава, би помислил дека се работи за некоја 100-годишна старица, а не за јунакот од серијата „Сексот и градот“.

Навикнати сме да ја гледаме Сара во улога на Кери Бредшо и тоа секогаш во високи потпетици. Сепак, и самата актерка се пожали дека тоа ѝ ги уништило стапалата.

–  Практично си ги уништив стапалата! Било што и да носам, веќе немам никаков осет, рекла Сара.

Можеби ситуацијата би се подобрила, ако таа започне да носи ниски чевли… погледнете како изгледаше на манифестацијата.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi