Чикаго поведе во финалето на Источната конференција

16 мај, 20110
ox281255960655222423

Eкипата на Чикаго Булс го совлада Мајами со 103:82 во првиот дуел од финалната серија во плеј-офот на Источната конференција во НБА лигата. Булси до победата стигнаа предводени од Роуз кој постигна 28 поени, Денг постигна 21, а Бузер 14. Во тимот од Флорида напрецизен беше Бош со 30 поени, Вејд постигна 18, а Џејмс само 15 поени. Следниот дуел се игра во среда, а домаќин повторно е тимот на Чикаго.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma