Чикаго во финалето на Истокот

13 мај, 20110
0

Екипата на Чикаго се пласираше во финалето од плеј офот на Источната конфернеција во НБА лигата, откако во шестиот меч како гостин ја победи Атланта со 93:73 и со 4:2 во победи се избори за финале во кое ќе игра со екипата на Мајами.

Бузер со 23 поени и 10 скока и Роуз со 19 поени и 12 асистенции беа најефикасни кај победникот, додека Денг додаде 13 поени. Во екипата на Атланта подобри од останатите беа Џонсон со 19 и Смит со 18 поени.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma