Враќање на легендата од пензија: Роналдо повторно во Коринтијанс?

13 мај, 20110
ronaldo-corinthians-sao-paulo-514

Легендарниот бразилски фудбалер Роналдо би можел повторно да се активира во својот поранешен клуб Коринтијанс.

Така барем тврди претседателот на Коринтијанс, Андрес Санчез, кој верува дека Роналдо наскоро, по неодамнешното пензионирање, повторно ќе истрча на терен.

“Роналдо повторно ќе игра. Не знам дали ќе настапи на три, четири или пет меча, но ќе се врати.” рекол Санчез.

Роналдо се повлече поради многубројните повреди, но и лошите односи со навивачите, кои нему и на другите играчи при една ситуација им ги уништија автомобилите.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi