Чоколаден “Смарт кју пот” автомобил

25 јануари, 20110
mercedes-benz-logo-2009

“Мерцедез Бенз” оваа година се реши да ги задоволи пребирливите Јапонци, нудејќи им ја можноста за празникот Валентајн да купат чоколаден “Смарт кју пот” автомобил. Чоколадната верзија од автомобилот чини околу 29.000 долари. Возилото е уникатно, и ќе може да се купи, само доколку претходно се нарача. Нарачките се примаат од 2 февруари до 13-ти март. Ова ќе биде одлична можност да се подари нешто уникатно за празникот на вљубените.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi