Чоколадни јагоди

8 август, 20110
chokoladni-jagodi

Јагодите во чоколадо се совршен брз и лесен десерт. За овој рецепт користете квалитетно чоколадо и зрели јагоди. Можете според вкус да изберете црно или млечно чоколадо.

Се што ви е потребно е половина килограм зрели јагоди, 200 грама темно чоколадо и доколку сакате 100 грама бело чооколадо.

Време на подготовка 30 минути.

Подготовката проследете ја низ фотографии.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit