Мадона планира светска турнеја

8 август, 20110
madona

Поп кралицата Мадона планира голема светска турнеја на која ќе го промовира својот најнов албум, на кој моментално таа работи со Вилијам Орбит.

Мадона и Орбит веќе имаат соработувано на хит албумот на поп кралицата “Ray of Light” од 1908 година. Тие моментално се во студиото во Њујорк, каде го подготвуваат 12 студиски албум на Мадона.

Мадона својот последен албум “Hard Candy” го издаде во 2008 година, а нејзиниот менаџер Гај Озири минатиот месец потврдил дека Мадона започнала со снимање на новиот албум.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit