Човекот на кого птичјиот измет му донесе среќа

25 март, 20110
bird_poop

Еден човек од Нов Зеланд кој купил билет за лотарија откако бил погоден од птичји измет, освоил 100.000 ново зеландски долари. Човекот купил инстант картичка за лотарија, откако пријателите му сугерирале дека доколку му падне измет од птица на глава ќе има среќа. “Мислев дека тоа се глупости“, но кога се нашол во продавницата и имал само 5 долари во паричникот, тој решил да си ја тестира среќата и купил грепка. Неможел да си поверува кога ги изгребал вистинските бројки и сфатил дека добил 100.000 долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi