Chris Brown со најмногу номинации на BET

19 мај, 20110
chris-brown-02

Brown се стекна со негативен публицитет по скандалот кој се случи со неговата поранешна девојка Rihanna, која ја претепа до смрт. Тоа негативно се одрази на неговата кариера. Сега конечно се заборави на овој скандал и тој повторно е актуелен, но овој пат со својата музика.

Тој има најмногу номинации на овогодинешното доделување на хип-хоп и R&B музиката BET. Номиниран е во вкупно шест номинации, вклучувајќи ги номинациите за најдобар машки R&B изведувач, и најдобра песна “Look at Me Now”.

На второ место по бројот на номинации се најде Lil Wayne со пет номинации, а потоа следат Rihanna со четири номинации, Beyonce, Bruno Mars…

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma