Чудо на природата! Двоглава албино змија! :)

3 ноември, 20110
nasli

На Универзитетот на Флорида се родила двоглава змија, иако шансите за вакво нешто се 10.000:1.

Двоглавата, албино змија не е отровна и тешко може да преживее во дивината.

Вработените во оделот на универзитетот кои ги проучуваат змиите се шокирале кога во леглото од седум јајца во инкубаторот се појавиле девет глави.

Една змија е двоглаа, а од едно јајце се изведоа близнаци. Неколку пати ги протрив очите, неможев да поверувам, изјавил биологот Даниел Паркер.

Кога станува збор за змии, терминот албино не се користи само за целосно бели змии, туку за оние кои им недостига темен пигмент. Двоглавите змии според биологот, може да живеат и до 20 години.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş