Чудото од Турција низ фотографии! Спасувањето на бебето Азра, по 46 часа поминати под рушевините!

26 октомври, 20110
naslovna

Малата Азра стара неколку недели беше спасена вчера, откако поминала 46 часа под рушевините од земјотресот во Турција. Подоцна биле спасени и нејзината мајка и баба.

Ова е најчудесната и најдобрата  вест од земојтресот, која донесе надеж луѓето да се борат со времето, а спасувачите да не престанат да бараат луѓе под рушевините.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş