Чупакабра, легендарното мексиканско чудовиште, можеби сепак постои!

19 август, 20110
cupakabra

Се работи всушност за необично сучтество видено во шумичката во близина на болницата Чеверли во Мериленд. Оваа шумичка особено е посетувана од вработените во болницата, каде истиве ја користат својата пуш-пауза. Тие неколкупати приметиле нешто налик на мешавина од куче, лисица, кенгур и глушец. Видена од повеќемина, решиле да ја фатат и сминат.

Како мамка користеле кинеска храна, па животното привлечено од неа можеле да го фатат и сместат во кафез, по што подетално го проучиле. Снимката ја нарекле „Принц Чупа“ и сеуште веруваат дека е нивната легендарна мексиканска чупакабра.

По снимањето, животинчето било пуштено на слобода, а од видеото може да се уверите за што станува збор.

http://www.youtube.com/watch?v=oLY3wILCfJ4&feature=player_embedded

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit