Д-р. Неле Карајлиќ доживеал инфаркт

29 мај, 20110
dr nele karaklaicc

Здравствената состојба на музичарот Ненад Јанковиќ, познат како д-р Неле Карајлиќ е доста подобрена, но тој се уште се наоѓа во Ургентниот центар во Белград.
Фронтменот на групата “No Smoking Orchestra”, преживеал полесен срцев удар и бил задржан во ургентниот центар на понатамошни испитувања.

За пружање на најдобра можна медицинска нега се погрижил неговиот пријател, режисерот Емир Кустурица (кој е исто така член на бендот “No Smoking Orchestra”), тој изјавил за медиумите дека Неле имал тахикардија, (забрзано работење на срцето) но дека не било страшно,  бидејќи тоа и нему му се случувало.

Групата “No Smoking Orchestra”, имале закажано концерти во Украина и не се знае дали остатокот од бендот ќе отпатува таму.

Да потсетиме дека д-р Неле исто така глумеше во незаборавниот серијал од крајот на 80-тите години, “Топ листа надреалиста”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma