Да почнеме со подготовките за на плажа

18 март, 20110
na plaza

Конечно може да ги почнеме подготовките за на плажа. За сите оние кои до сега се опуштија во зимските денови, уживаа во калоричната храна и малку подзаборавија на вежбите, сега е време да почнете да се спремате за деновите кои ни следат.

Најпрво одберете сет вежби кои се идеални за вас, и вежбајте секој втор ден.

Пешачете колку е можно повеќе, на тој начин ќе го обликувате долниот дел од телото.

Пијте многу вода, и заборавете на храната по 18 часот.

Не нанесувајте никакви креми за самопотемнување, не одете на солариум. Јадете моркови и домати пред да излезете на сонце. Вашиот тен ќе изгледа одлично. Уживајте на убавото време.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi