Далас пред целта

10 јуни, 20110
dallas-mavericks-wes-2000352958

Кошаркарите на Далас се наоѓаат на чекор од освојување на титулата шампион во НБА лигата, откако во петтиот меч од финалната серија на свој терен го победија Мајами со 112:103 и поведоа со 3:2 во победи.

Дирк Новицки повторно беше најефикасен кај Маверикси со 29 поени, Тери додаде 21. Во поразениот тим најефикасен беше Вејд со 23 поени, Бош постигна 19, Џејмс 17.

Следниот меч се игра в недела навечер во Мајами, а доколку тимот од Флорида забележи победа, седмиот меч би се играч во вторник навечер, повторно во Мајами.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi