Загина работник на градилиште

10 јуни, 20110
mvr-stip-policija
Работник кој извршувал градежни работи го затрупала земја од ископ на земјиште во Скопје на градилиште.
Имено, работникот Сали Х.(19) од скопското село Стајковци и Е.С. (22) од Сингелиќ се наоѓале во канал кој го израмнувале, а во непосредна близина Р.С. (48) од Крива Паланка извршувал ископ за водоводна канализација со машина. Во тој момент дошло до одрон на земјиште, при што од падната земја бил затрупан сега починатиот работник Сали. Х.
Присутните работници веднаш го откопале и повикале Брза помош, која констатирала смрт.
На местото на настанот излегле Истражен судија,Јавен обвинител и увидна екипа на полицијата.
По наредба на Истражниот судија, телото на починатиот е дадено на обдукција.
Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma