Дали Лејди Гага го избркала Адам Ламберт од својот роденден?

2 април, 20110
gaga i adam

Во понеделникот Лејди Гага го прослави својот 25-ти родинден. На својата роденденска забава таа покани голем број од своите колеги. Но, имало и такви кои се појавиле непоканети во клубот во Лос Анџелес.

Славната Перез Хилтон во утринската радио емисија изјавила дека Адам се појавил на роденденската забава на Гага непоканет и тоа во пијана состојба, по што почнал да скока по масите трудејќи се да го намачка лицето на Гага со роденденската торта.

Некои зборуваат дека тој брутално бил исфрлен од обезбедувањето.

Адам Ламберт, поранешниот американски идол, пак на својот Твитер објавил дека не станувало збор за нешто такво, него никој не го удрил.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi