Дали сега светот е побезбедно место?

23 декември, 20110
121

Борбата со тероризмот ја обележува оваа година. Завршува големата диктаторска ера на Муамер Гадафи и Ким Јонг-Ил. Либиските бунтовници помогнати од Американската војска го извршија убиството на Гадафи, додека Северо-Корејскиот лидер почина од природна смрт.

Во Либија постојат големи политички промени , а во врска со Северна Кореја времето ќе покаже. Дали синот на Ким Јонг- Ум ќе успее да ја спроведе истата политика, што ја водеше неговиот татко или ќе има промени во Северна Кореја? Ќе видиме. Погледнете ги подолу диктаторите кои оставиле длабока трага во светот, низ историјата.

Адолф Хитлер

 

Иди Амин Дада
Јосиф Висаранович Џугашвили Сталин
Ким Јонг-Ил
Махмуд Ахмадинежад
Муамер ал Гадафи
Омар Бонго Ондимба
Роберт Мугабе
Фидел Алехандро Кастро Руз

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma