Даниел Ретклиф сакал да биде комичар

11 април, 20110
daniel

Актерот Даниел Ретклиф главната филска ѕвезда од сега веќе култниот Хари Потер, најпрво себе си се гледал како комичар. Оваа вест ја соопштил неговиот колега од филскиот сет Роби Колтреин.

Уште за време на снимањата, тој обожувал да ги забавува присутните кажувајќи секакви вицови, кои не биле баш интересни, но тој секогаш продолжувал убедувајќи ги дека следниот е многу подобар. Инаку Даниел е извонреден познавач да добрата музика, и актер со кого е чест да се соработува, изјавил Роби во своето интервју за Snitch Seeker.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi