Дарен Аронофски ќе го режира филмот “Ноевата арка”

9 јуни, 20110
darren-aronofsky

По брилијантниот успех со “Црниот лебед”, режисерот Дарен Аронофски, бара финансиери за библиската приказна “Ноевата арка”, која се најавува како” епска фантастика”.

Аронофски изјавил дека ова е приказна која може да биде многу интересна за времето денес. Буџетот за овој филм е проценет на околу 130.000.000 долари. Но, ако има заработувачка како “Црниот лебед”, со буџет од 13 милиони а заработи 315 милиони, тогаш овој проект ќе биде повеќе од одличен.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/