Сораја талент за клецкање, а американкава за дебелеење :) и после не биди „клецкалица“?! :)

19 август, 20110
debelazena

Susanne Eman, 52 годишна мајка, има за цел да стане најдебелата жена во светот иако докторите ја предупредуваат да не игра „Руски рулет со нејзиниот живот“

Откако го предзеде местото на претходниот рекордер – сограѓанката Donna Simpson, 43, од Њу Џерзи, која ја надмина вагата на 50тата – Miss Eman, 32, сега цели да ја достигне 115тата до нејзините четириесет.

Нејзиниот доктор Patrick Flite ја предупредува дека експериментирањето може да ја убие.

„Постојат добро документирани компликации кои доаѓаат со морбидна опсесија“, вели тој. „Никогаш не би бодрел никого да го прави она што Susanne го прави.“

Самохраната мајка на две деца инсистира нејзиното здравје да е во постојано надгледување за какви било несакани ефекти од просечните 15.000 калории кои ги конзумира секој ден и добро ги обмисли последиците.

„Ако треба да ми се слоши, средив мојата сестра да се погрижи за моите деца“ изјавува таа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit