Деби Хари сака да посвои дете на 66 години

31 мај, 20110
blondie

Пејачката на групата Блонди, Деби Хари сака да посвои дете на 66 години. Во едно интервју таа раскажала дека со години размислува за тоа да посвои дете. Сега повторно ми се врати идејата. Сакам да посвојам некое од децата кои останаа без своите родители по катастрофата која и се случи на Јапонија. Посвојувањето го сметам за добар и балороден чин. По она што се случи во Јапонија има многу деца на кои им треба дом, изјавила Деби.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma