Децата на Шварци од срам го менуваат презимето!

10 август, 20110
KATHERINE-SCHWARZENEGGER

Пострата ќерка на Арнолд Шварценегер, Кетрин, 21, размислува за промена на презимето кога полагала за упис на колеџот.

Размислувам да го променам презимето, не можам да се борам со моето презиме секој ден. Многу сум свесна што тоа ми носи, изјавила Кетрин.

Сè тоа се слуши преку ноќ за мене. Каде и да се појавев се собираа 20 луѓе кои правеа сè за да ме испровоцираат да кажам нешто во бес. Иако се тоа се случува со причина, тешко е во тој момент да сфатиш зошто, додала таа.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi