Дејвид Духовни повторно се разведува

3 јули, 20110
david_duchovny_tea_leoni_split

Првиот обид за развод бил неуспешен , но сега е дефинитивно крај на бракот помеѓу Дејвид и Теа Леони. Дека се пред развод потврдиле и нивните гласноговорници за списанието “People”.
Дејвид Духовни (50) и Теа Леони (44) по 14 години брак се разведуват, според американските медиуми документи за развод веќе се подготвени.
Парот во 2008 година, речиси се разведе поради невеството на Теа со Били Боб Toртни. Давид потоа се пријавил за лекување на зависност од секс. Откогаја завршил со програмата, тој се помири со својата сопруга и ги обнови брачните завети.
Но, по три години повторно се појавува проблем кој се чини дека не може да се реши.
“По сите подови и успони тие одлучија да се разведат пријателски. Дејвид сака да го зачува семејството и ова е најдобро решение за сите”, изјави извор близок до актерот.
Давид и Теа се венчани 1997 година и имаат две деца, ќерката Meдлин Вест (12) и синот Kид.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi