Дејвид Гета го лансираше својот нов видео запис …уживајте :)

23 декември, 20110
David Guetta

…во спотот за песната “Titanium” настапува и младата ѕвезда од филмот “Super 8”, Рајан Ли.

За петто видео и сингл од неговиот актуелен и многу успешен албум “Nothing But The Beat”, Дејвид Гета ја избра песната “Titanium”.

Гета за оваа песна неодамна изјави: “На мојот албум, ‘Nothing But The Beat’ има две песни, кои за мене се навистина посебни – а тоа се ‘Without You’ и ‘Titanium’, бидејќи се полни со емоции”.

Во уште едно “натприродно” видео на француски диџеј и продуцент се појавува и младата ѕвезда од филмот “Super 8”, Рајан Ли, која поради својата “моќ” е главен виновник за заплетот на видео… Но, да не ви го уништуваме изненадување, погледнете го видеото и уживајте… 🙂

httpv://www.youtube.com/watch?v=F6uP9a3AG1k

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma