Ден по земјотресот во Турција низ фотографии! Не е за сечиј стомак!

24 октомври, 20110
TOPSHOTS

Во земјотресот кој ја погоди Турција загинаа преку 200 лица, над 1000 се ранети, а врисоци се слушаат под рушевините.

Бројот на загинати лица од земјотрресот кој го подоги источниот дел на Турција достигна над 200 жртви, потврдиле локалните власти. Се стравува дека под рушевините ќе се најдат уште стотици загинати. Стотици спасувачки тимови цела ноќ ги пребарувале рушевините обидувајќи се да ги спасат оние кои се заробени под урнатите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi