Свештеник секој ден ја посетува Цеца. И читал молитви

24 октомври, 20110
0

Светлана Ражнатовиќ, веќе четири месеци заедно со својата сестра Лидија ја наоѓа во домашен притвор, поради признавање дека е виновна за малверзации во клубот “Обилиќ” и за поседување на 11 пиштоли. Блиски извори велат дека таа целосно си посветила на црквата и религијата, и редовно ја посетува свештеник и психологот Александра Јанковиќ.

Екипата на “Папарацо Потера”, која со денови стоела пред куќата на Цеца, успеале да снимат свештеник кој редовно ја посетувал познатата српска пејачка.
Цеца била многу силна, но се уште е само на половина од отслужување на казната, а затворениот простор почнал премногу да ја мачи. Од пред извесно време речиси секој ден ја посетува свештеник од манастирот Грабовац, кој се наоѓа во близина на Обреновац, во кој Цеца често одела пред да биде осудена.

Тоа се луѓе во кој таа има многу доверба, и кои  знаат се за нејзиниот живот. Целосно е посветена на Господ и религијата, а спасот го нашла во честите молитви за семејството – изјавил извор близок до пејачката.
Сообраќајната незгода на Вељко во Кипар минатото лето, уште повеќе ја вознемирило Цеца, па покрај свештеник и таа побарала помош и од познатиот психолог Александра Јанковиќ, која и помага да ги надмине тешките времиња – изјавил неименуваниот извор.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş