Depeche Mode објавија ремикс на “Personal Jesus”

18 април, 20110
depeche mode

Синглот “Personal jesus” кој беше дел од албумот “Violator” на Depiche Mode, издаден во 1990 година ќе биде реиздаден на 30-ти мај во ремикс издание.

Инаку, “Personal Jesus” беше преработена и од Johnny Cash, Marlyn Manson, Tori Amos I Nina Hagen. Освен оваа песна на компилацијата со ремикси насловена “Remixes 2:81-11” ќе се најдат и:

1. Personal Jesus – The Stargate Mix

2. Personal Jesus – Alex Metric Remix

3. Personal Jesus – Eric Prydz Remix

4. Personal Jesus – M.A.N. Remix

5. Personal Jesus – Sie Medway-Smith Remix

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi