Дете алергично на Божиќ! Му пречи и вештачката елка! :(

20 декември, 20110
db

Ако мислевте дека сите деца се радуваат на празниците, на новогодишните дедо мразовци и украси, сте згрешиле. Дека детето има проблем со новогодишните празници и Божиќ родителите на Чарли Смит (3), откриле кога тој имал само 18 месеци. Детето има астма, алергичен е на чоколадо, на боровите иглички, колачи ит..

Малиот Чарли од Британија неможе да ужива во вкусот на чоколадото, питите, колачите, тортите, но и во божиќното дрво. Тој неможе да поднесе ниту вештачка елка.

„Мораме да бидеме внимателни и да се грижиме за него постојано, не само за време на празниците. Не е проблем некој да му донесе чоколадо, најважно е во чоколадото да нема кикирики“, изјавила мајката на Чарли.

Проблемот на Чарли родителите прв пат го забележиле кога имал 18 месеци. Таткото го држел синот во скут и јадел кикирики, а детето цело потекло и почнало да се чеша.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber