Scion Hako Concept

20 декември, 20110
0

Scion неодамна го претстави својот Hako Coupe – концепт возило на прес-конференцијата во Њујорк на Меѓународниот Саем на Автомобили. Scion Hako Coupe е развиена од Tokyo Design Division, дивизија која ги студира трендовите инспирирани од младите на глобално ниво. Јапонските и американските култури кај младите често влијаат едни на други и се толкуваат со единствен пресврт. Hako Coupe концептот е инспириран од легендарниот xB и појавата на американскиот стил меѓу младите тредсетери во Токио.

Силуета на Hako е нагласена со тенки, тркачки страничните ретровизори, кои поседуваат интегрирани трепкачи, моќни браници и “boxy” форма со мазна површина. Hako концептот го прегрнува патот со своите 18-инчни “Deep Dish” фелни и специјално адаптирани гуми.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber