Дете родено во Тексас тешко 7,25 кг

11 јули, 20110
naslovna

Во петокот во Тексас се роди бебе тешко неверојатни 7,25 кг, пренсе ДејлиМејл.

Џа Мајкл Браун е името на новороденќето кое ја има тежината за бебе од три до шест месеци, долг е 61 санитиметар, опсегот на главата му е 38 сантиметри, а градите 43 сантиметри, а се роди со бујна коса на главата.

Мајката која морала да се породи со царски рез, изјавила дека цела гардероба која му ја купила ќе му биде мала и дека не и се верува колку е големо бебето.

Семејството веќе има три ќерки, а сега ќе чекаат потврда дека нивниот син е најголемото бебе родено во тексашката болница „Lonview“.

Сапак, ова не е најтешкото бебе кое е родено, тој рекорд го држи детето од Канада, кое во 1978 година се роди со 10,7 килограми, но за жал по само 11 месеци подоцна почина.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit