Секс во тројка, остварете го сонот

11 јули, 20110
seks vo trojka

Секако, сексот со вашата партнерка е незаменлив, но колку возбудливо би било да се додаде и трета личност? Знаеме дека секс во тројка во одреден момент посакале сите парови. Иако сите немаат храброст да го предложат тоа, малку искреност може многу да помогне да ја остварите својата фантазија.

Бидете отворени

Ако партнерот предложи секс во тројка, многу е лесно другата страна да се почувствува загрозено. Всушност, фантазијата за секс во тројка е комплимент. Тоа е позитивен знак за опуштеноста на партнерот во врската.

Прво нека биде заедничка фантазија

Спремноста да разговарате за секс во тројка е добар знак за јачината на вашата врска. Дали слободно разговарате за други теми поврзани со секс? Тогаш и овој разговор ќе мине помазно. Почнете со тоа што сексот во тројка ќе биде заедничка скриена фантазија. Замислете дека навистина ќе го сторите тоа и одберете познати личности кои ви се привлечни и на двајцата. Следете ја реакцијата на вашата партнерка. Покажува ли интерес за вистинското нешто? Ако не е, уживајте во фантазијата користеќи секс помагала и порно. Ако има интерес, преминете  на следниот чекор.

Разговарајте за деталите

Ако вашата партнерка е заинтересирана за секс во тројка, време е да се договорите за деталите. Како и двајцата го замислувате самиот чин? Не е изненадуввање што 95% од хетеросексуалните мажи повеќе сакаат жена како трет член. Иако некои жени се согласуваат на ова, други се позаинтересирани третиот член да биде маж. Разговарајте за вашите желби, дали и двајцата сакате да учествувате, дали некој од вас сака само да гледа, или по малку и од двете.

Поставете некои основни правила

Поставувањето на правила е многу важен дел од организацијата. Истражувањата покажуваат дека жените можат да бидат многу заштитнички настроени кон емоционалната врска со нивниот партнер. Важно е да знаете дека ако жената се чувствува загрозена од гостинката, сексот во тројка нема да успее, а можно е да не успее ни врската. Пред да почнете поставете правила. Дали вас ви смета ако таа се бакнува со гостинката, дали неа и смета ако пенетрирате во другата жена? Разговарајте за да знаете што да очекувате. И не инсистирајте на нешто на кое партнерката не е спремна. И запомнете: таа нека биде ѕвездата на вечерта.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit