Девица, поради страв од мажи

2 јуни, 20111
depressed-girl

Сигурно сте слушнале за многу бизарни фобии. Меѓутоа, онаа од која страда Емили Деј, потполно е шокантна – таа се плаши од мажи!

Лекарите утврдиле дека пати од необичен страв – андрофобија, која ја тера да ги заобиколува мажите.

“Овој страв ме прогонува скоро цел живот. Неможам да се сетам кога точно се започна.Се уште сум девица поради овој страв. Не сум хомосексуалка и жените не ме привлекуваат. Можам да гледам слики со другарките од мажи и да коментирам за нивниот добар изглед, но да се соочам со нив никако неможам“, изјавила 26 годишната Емили.

Оваа фобија најчесто се манифестира кај лица кои во минатото претрпеле некаков вид на семејно насилство, но тоа не е случајот со оваа млада девојка.

“Израсната сум со жени и можеби тоа придонесе за појава на овој проблем. Моите родители се разведоа кога имав 6 години. Едно од моите најрани сеќавања е кога на 13 години на вратата тропна непознат маќтолку многу бев преплашена што сестра ми мораше да ме одведе во кревет да спијам. Ефектите од нападите траеа по неколку минути до саат време. Почнував да се вцрвенувам и чуствував дека стопалата ми се се по топли. Неможев да дишам. По шест вакви напади сфатив дека тоа ми се случува секогаш само кога ќе видам маж.“, објаснила Емили.

Нејзиниот проблем подразбира дека таа неможела нормално да се социјализира и да излегува од дома. Нејзиниот лекар е првиот маж со кого таа можела да разговара, а без да падне во несвест.

Само со ментални вежби и правилно дишење таа успева некако да ја контролира оваа фобија. Но, сепак, нејзиниот љубовен живот најповеќе страда од оваа фобија.

“Многу би сакала бидам мајка, ако не успеам тоа по природен пат да го направам, ќе заминам на вештачко оплодување“, додала Емили.

One comment

  • Pero Pit

    2 јуни, 2011 at 18:52

    Pod itno da procita makedonski erotski prikazni so trnceto,

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/