Диета со јајца

9 јули, 20110
dietajajcanaslovna

Ова е една “скромна” диета која ја практикуваат многумина, меѓу кои и славните личности, кмога сакаат за кратко време да симнат неколку килограми.

Има поедници кои изгубиле и до 30 килограми за 3 месеци, а актерот Адриан Броди со оваа диета изгубил 15 килограми за потребите на филмот “Пијанист”.

Оваа диета ја има во десетина варијанти. Сепак ние се одлучивме за една, која не е толку монотона во менито. За појадок се јадат две или повеќе јајца, зеленчук, немасно млеко или јогурт. Ручекот и вечерата се состојат од порција варени јајца, зеленчук, овошје, месо кое нема многу маснотии, риба. Имате можност секојдневно да правите најразлични комбинации. Важно е само да не јадете: леб, слатки, чипс и било какви грицки, тестенини.

Овошјето е дозволено, но тоа да е ограничено, најмногу две парчиња.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit