Диета со компири

23 јуни, 20110
dietakompir

Оваа диета е многу слична на диетата со лимон, само што наместо лимон јадете компири. Вака изгледа менито:

Појадок:

Еден двопек или парче црн или интегрален леб, премачкан со мармалад и едно јаболко.

Ужина:

Овошје по желба.

Ручек:

Мусака од компири.

Ужина:

Овошје по желба.

Вечера: Издинстајте 2 домати на масло и преку нив прелијте 1 јајце измешано со 2 дл млеко. Направете пире од 100 гр компири и додадете му две парчиња сецкана шунка. Сето ова зачинете го по желба.

За сите останати денови менито е исто, само што за ручек наместо мусака можете да јадете запечени компири со зеленчук, а за вечера варен компир зачинет по желба.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma