Диета со лимон

24 јуни, 20110
naslovnalimunada

Оваа диета е многу ефикасна, неделно можете да изгубите околу 2 кг. Целта на оваа диета е да го намалите внесувањето на маснотиите. За време на диетата, секој ден морате да изедете 4 цели лимони. Се препорачува да не ја држите повеќе од 15 дена.

Оваа диета позитивно влијае на кожата, ги отстранува маснотиите и ја прави кожата поубава. Вака изгледа менито:

Појадок:

Лимонада или чај со лимон и парче или две интегрално пециво.

Ручек:

За ручек треба да јадете немасна храна како што се пилешките гради, мисиркино месо, посно телешко месо. Дозволени се и сите видови на тестенини.

Вечера:

За вечера се препорачува супа, без разлика дали е крем или обична. Со супата можете да јадете зеленчук или немасно месо, сирење или овошје.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort - Korsan taksi -

https://finandearth.com/