ДНК анализа на посмртните останки на Бин Ладен

2 мај, 20110
Osama-bin-Laden

Властите во Соединетите Американски Држави покренаа ДНК анализа на основа на посмртните останки на лидерот на Ал Каеда, Осама Бин Ладен, како и посебна техника за идентификација на неговото тело, соопшти денеска неименувано американско официјално лице.

Бин Ладен бил идентификуван од припадници на здружените сили на САД и Пакистан, кои го убиле при разменет оган, изјавило официјалното лице кое побарало да остане анонимно.

Резултатите од ДНК тестот ќе бидат познати во следните неколку дена, објави “Ројтерс”, пренесува “НетПрес”.

“Кога стигна веста дека операцијата е успешна, официјални претставници на ЦИА во конференциската сала силно аплаудирале.” – додал истиот извор.

Извор: Нетпрес

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi