Поведоа Мемфис и Мајами

2 мај, 20110
Miami+Heat-vs-Boston+Celtics+Lebron-James

Екипите на Мемфис и Мајами забележаа победи во првите мечеви од полуфиналето во плеј офот во НБА лигата во Западната, односно Источната конференција.

Мемфис како гостин беше подобар од Оклахома и наговести дека по елиминацијата на Сан Антонио можеше да приреди уште едно изненадување, додека Мајами без поголеми проблеми излезе на крај со Селтикси

Резултати:
Оклахома – Мемфис 101:114
Мајами – Бостон 99:90.

Извор: Спортнет

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma