Добив внук, еве ви 2 милиони долари!

5 јули, 20110
v210916p0

Радоста поради што го добил шестиот внук, најбогатиот човек на Хонг Конг не ја поделил само на вработените, тој ги почестил и со вкупен бонус од два милиони долари.

Претседателот на градежната компанија, “Henderson land development” Ли Чао Чи(83) бил многу великодушен и секој од 1.500 вработени ќе добие бонус од 1.285 американски долари во чест на раѓањето на неговиот внук.

Бонус треба да биде уплатен до крајот на месецот, кога планира и во луксузната вила да организира прослава, бидејќи неговиот најмлад син, Мартин, по две ќерки добил син.

Великодушниот магнат кој има пет деца и минатата година им даде на вработените во својата компанијата бонус од 10,000 долари, поради раѓањето на три внуци кои сурогат мајка ги родила за неговиот најстар син Петар.

Ли е на 28 место на “Форбс” листата на најбогатите луѓе и неговото богатство се проценува на 19 милијарди долари.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/