Добрите дела не познаваат време и место! Човек делел пари во супермаркет! :)

29 декември, 20110
poklon

Непознат маж израдувал многу купувачи во еден супер маркет во англискиот Девон, откако во корпите на купувачите незабележително ставал бели коверти со 50 фунти во нив и честитка.

Само еден ден пред Божиќ, еден маж решил да донесе среќа и во многу другио семејства, па затоа решил незабележително да остава во корпите на купувачите пликоа со честитки и 50 фунти.

Во секое плико покрај парите стоела и пораката: „неодамна бев среќен за да добијам голема сума на пари која е повеќе од потребна за моето семејство, затоа мислев да ја поделам со другите, овие 50 фунти се за тебе“. Се надевам дека ќе ве израдуваат за Божиќ. Не треба ништо друго да направиш само да ги потрошиш. Ова е реалност, не е никаков трик, или пак скриена камера. Среќен Божиќ“, пишувало во пораката.

Шокираните купувачи мислеле дека сето тоа е шега, а еден пар дури ги однел парите за да ги проверат во банка дали се вистински.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber