Докторите се јасни, Еми Вајнхаус мора да престане да пие или ќе умре

31 мај, 20110
amy-winehouse-8

Еми Вајнхаус овој пат ќе мора посериозно да да се реши на дефинитивно одвикнување од алкохолот. Лекарите многу пати до сега ја предупредиле, но овој пат се јасни, или ќе престане да пие или ќе умре. Нејзиното здравје е навистина лошо. Мора да престане да го води овој деструктивен живот.

Нејзиното момче и татко се многу загрижени и по наредбата од докторот ќе дадат се од себе да и помогнат на талентираната Еми да се одвикне од лошата навика.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi