Документарец за Дејвид Гета!

29 август, 20110
david-guetta

Најверојатно, најдобриот Dj во светот моментално, Дејвид Гета набрзо ќе им открие на своите обожаватели како навистина изгледа неговиот живот. Поточно, наскоро би требало да биде објавен документарен филм “Nothing But The Beat” во кој ќе го има целиот развој на неговиот живот со музиката, од пуштање музика во клубови, па се до големите концерти.

Покрај, Дејвид Гета во филмот се појавуваат Кели Роланд, легендарниот Снуп Дог, Лудакрис, Ашер, Дејвид Моралес и единствениот Фет Бој Слим. Тие ќе зборуваат за нивната соработка со Гета, односно за тоа како им помогнал во кариерата. Филмот би се прикажувал во кината од крајот на август и почетокот на септември.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma